Магазин "Спиртик" спеціалізується на продажі якісного найчистішого спирту Люкс 96.6% і різноманітною лікеро-горілчаної продукції. У нас Ви можете придбати спирт від 5 л, якісний коньяк і горілку в 5-літровій тарі. Ще у Вас є можливість вигідно купити якісний алкоголь в тетрапаках, а саме:

  • горілку
  • коньяк
  • віскі
  • бренді
  • ром
  • лікер



Наша продукція дуже якісна. У вас немає тепер необхідності переплачувати за дорогу упаковку і маєте можливість значно заощадити, отримавши при цьому якісний продукт !!!! Ми цінуємо кожного з Вас!

Лімончелло! Цей солодкий, терпкий і освіжаючий італійський післяобідній дижестив може бути приголомшливим, ні з чим незрівняним ласощами. Але досить часто, коли пробуєш один з магазинних примірників, на дні чарки знаходиш лише нудотну солодкість і повна відсутність тієї свіжості, за яку лікер так припав до душі мешканцям південних регіонів Італії. Ось хороша новина: лімончелло дуже просто приготувати в домашніх умовах, а потім тонко налаштувати на свій смак!

Лімончелло (Limoncello) - це солодкий італійський лимонний лікер міцністю від 20 до 37%. Його готують головним чином на півдні Італії не менше сотні років, переважно в регіонах навколо Неаполітанської затоки, півострова Сорренто і узбережжя Амальфі, а також на островах Искья, Капрі і Прочіда. Він також популярний в Калабрії, Абруццо, Базиликате, Апулії, Сицилії, Сардинії, Лігурії, Ментоне у Франції і мальтійському острові Гоцо. У всякому разі, так було раніше. Сьогодні про лімончелло не чув хіба що закоренілий непитущий.

На батьківщині лікеру класичним вважається так званий Limoncello di Sorrento IGP. Традиційно його готують з цедри лимонів сорти Femminello St. Teresa (більше відомі як лимони Сорренто - вони внесені до реєстру IGP, аналога європейської системи PGI), які характеризуються грубою, зморшкуватою шкіркою, насиченою ефірними маслами. Лимони повинні бути вирощені в регіоні Кампанія, між містами Віко-Екуенсе і Масса-Лубренсе, або на острові Капрі. Вирощені під покровом каштанових дерев, які захищають молоді пагони лимонних дерев від атмосферних опадів.
Лимони зривають вручну, ретельно миють, а потім зрізають з них цедру без білого альбедо. Цедру вимочують в спирті (цей процес називається мацерацією) протягом приблизно одного місяця, після чого ароматний настій змішують з цукровим сиропом. З сиропом напій відпочиває ще близько місяця, після чого фільтрується і переливається в пляшки. Ультимативного рецепта немає. Скільки сімей в Італії готує лімончелло, стільки і способів його приготування. Головне запам'ятати алгоритм дій, а далі експериментувати, експериментувати і ще раз експериментувати! Але почати, безумовно, слід з рецепта, який на батьківщині лікеру вважається класичним.


інгредієнти

  • 8-10 великих лимонів
  • 1 л зернового спирту (95,6%)
  • 1-1,2 л чистої води
  • 600-800 г цукру



Інструкція

Лимони добре промийте, а краще обдати окропом, щоб відстав віск, а після натріть їх щільною, шорсткою тканиною. Потім зніміть цедру: знімати потрібно тільки жовту її частина, без білої подкожіци (альбедо), яка дає гіркоту. Робити це найпростіше картоплечисткою або гострим ножем для овочів. Також можна скористатися дрібної теркою.
2.Цедру покладіть в банку відповідного обсягу, залийте її якісним зерновим спиртом, після чого банку щільно закрийте і залиште настоюватися в темному прохолодному місці. Щоб не заплутатися з термінами на банці напишіть дату.

3. Наполягати цедру на спирті рекомендується від 3 до 20 днів. Як показує практика, після тижня мацерації ні чого нового з лимонною есенцією не відбувається, тому з цим етапом затягувати не має сенсу. Щоб цедра віддала ефірні масла повністю, вміст банки потрібно кожен день перемішувати струшуванням.

4. Коли спирт забарвиться в жовтий колір, а лимонна цедра сполотніє і стане ламкою, процідіть настоянку через сито або кілька шарів марлі в чисту ємність з герметичною кришкою. Можна приступати до приготування сиропу.

5. У каструлі змішайте воду і цукор, підігрівати на середньому вогні, постійно помішуючи, до повного розчинення цукру. Коли цукор розчиниться, зніміть сироп з вогню і остудіть до кімнатної температури. Додайте його в лимонним мацерат і ретельно перемішайте. Лікер стане каламутним. Не лякайтеся, так і повинно бути - ефірні масла емульгованих, тобто вивільнилися зі спирту, який їх утримував (схожий ефект спостерігається при розведенні абсенту та інших подібних напоїв водою, в світі він відомий як «ефект узо»).

6. Перелийте домашній лімончелло в чисті, стерильні пляшки з герметичними кришками і залиште в прохолодному сухому місці подалі від сонячного світла на 30-40 днів відпочивати. Тепер лікер можна зберігати в холодильнику або морозильній камері і насолоджуватися його свіжим, яскравим лимонним смаком.
Очевидно, що лимони тут грають найважливішу роль і до їх вибору потрібно підходити грунтовно. Добре, якщо це будуть лимони від фермерів, які не використовують пестицидів або використовують їх у мінімальних кількостях. У будь-якому випадку, перед зняттям цедри їх потрібно ретельно вимити під проточною водою, можна навіть з жорсткою щіткою. З досвіду соррентійцев кращий домашній лімончелло виходить з плодів з товстою, зморшкуватою шкіркою, а їх цедра навіть без альбедо повинна трохи гірчити.
 

Вибір правильних пропорцій


Баланс інгредієнтів важливий не менше самих лимонів. Італійці залишили на цей рахунок кілька підказок. Наприклад, на кожні 100 мл спирту рекомендується брати близько 30 г лимонної цедри - яскравий, свіжий лимонний смак гарантований. Щоб отримати лікер середньої міцності, в районі 35%, слід використовувати близько 120% води по відношенню до спирту і близько 80% цукру, щоб отримати напій з цукристістю 30%. Такий лімончелло, фортецею 35-38% і солодкістю 300 г / л, вважається на півдні Італії класичним.

Важливо! Смако-ароматичні складові лимонної цедри дуже чутливі до світла, тепла і кислому середовищі. З цієї причини лімончелло, як під час приготування, так і після, рекомендується тримати подалі від прямих сонячних променів і обов'язково в прохолодному місці. Ідеальні умови зберігання готового лікеру: в холодильнику або морозильній камері, в герметичних пляшках з затемненого скла. Додавання лимонного соку не тільки зменшить термін придатності лікеру (а його краще вжити протягом 1 року), але і прискорить окислення ароматних ефірних масел - свіжість лимона випарується дуже швидко!